STOMATOLOGIA BEZ LĘKU, Metody walki z dentofobią

11050659_424778454368530_7335307257216179795_nSTOMATOLOGIA BEZ LĘKU !!!
Metody walki z dentofobią

Teraz jest to możliwe dzięki leczeniu w podtlenku azotu (tzw gaz rozweselający).
Jest to leczenie polegające na wykonywaniu zabiegów stomatologicznych po wprowadzeniu pacjenta w stan rozluźnienia, odprężenia, oderwania się od otaczającej go rzeczywistości przy użyciu mieszaniny tlenu z podtlenkiem azotu. Dawkę podtlenku azotu dostosowuje się do reakcji pacjenta, co oznacza, że można pogłębiać, bądź spłycać głębokość sedacji (rozluźnienia) w zależności od potrzeb.
Nie należy obawiać się stosowania tego typu metody walki z dentofobią, gdyż jest ona bezpieczna. Nie jest to znieczulenie ogólne, czyli cały czas utrzymywany jest kontakt z pacjentem, jak i zachowane są podstawowe odruchy, a świadomość jest tylko częściowo ograniczona. Zabieg ten można porównać do hipnozy.
Pacjent podczas sedacji przy użyciu podtlenku azotu jest w stanie przyjemnej euforii, spokojny, zobojętniały na otaczającą go rzeczywistość i pod wpływem sugestii hipnotycznych odczuwa bardzo realne halucynacje (jest to szczególnie charakterystyczne w przypadku dzieci). Najmłodsi pacjenci śnią np. o lataniu samolotem lub rakietą kosmiczną, o tańcu na balu księżniczek, bądź o pływaniu w wodzie.
NIE ZWLEKAJ I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ !!!
PURE DENT TEL. 883-401-400