JEDYNY NA RYNKU SYSTEM ZDOLNY WYKONAĆ JEDNYM SKANEM BADANIE 2D I 3D JEDNOCZEŚNIE Z ZACHOWANIEM ULTRA NISKIEJ DAWKI!

VATECH PAX-I3D SMART

Najnowszy aparat tomograficzny firmy VATECH  o ograniczonej O 50% dawce promieniowania pozwala na wykonanie zdjęć koniecznych do prawidłowej diagnostyki .

Możemy wykonać :
– badanie tomograficzne CBCT
     * jednego łuku
     * szczęki i żuchwy
     * wybranego obszaru 
– zdjęcia pantomograficzne ( zdjęcia całego uzębienia )
– zdjęcia cefalometryczne  ( do analizy wad zgryzu )
– zdjęcia zatok szczękowych

– zdjęcia stawów skroniowo żuchwowych

Innowacyjna technologia GREEN

Duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo pacjenta. Badania diagnostyczne z niską dawką promieniowania stają się rzeczywistością. Dzięki zastosowaniu sensorów w technologii Green Innowation w aparatach Vatech realne zapotrzebowanie na promieniowanie X spadło o 50% w porównaniu z innymi podobnymi aparatami. Zasada ALARA (As Low As Reasonably Achievable – tak mała dawka, jak to możliwe) była wprowadzana do wszystkich aparatów Vatech, a dodatkowo system Green Innovation w najwyższym stopniu chroni każdego pacjenta. Szczególnie jest to ważne przy diagnozowaniu najmniejszych pacjentów – specjalny tryb wykonywania zdjęć dla dzieci

Jeden skan dwa obrazy !

Podczas jednego badania, czyli obrotu głowicy aparatu uzyskujemy badanie 2D i 3D jednocześnie. Nie ma potrzeby, aby naświetlać pacjenta dwukrotnie. Jest to jedyny system na świecie posiadający rozwiązanie SMART GREEN INNOWATION.

 

Informacja o wpływie na zdrowie ludzi i na środowisko działalności związanej ze źródłami promieniowania jonizującego
Działalność związana ze źródłami promieniowania jonizującego w naszej jednostce nie powoduje negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko. Postępowanie naszej firmy ze źródłami promieniowania jonizującego jest zgodne z warunkami zezwolenia Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Katowicach i obowiązującymi wymogami prawnymi w tym zakresie wynikającymi z ustawy prawo atomowe, a także zapewnia minimalizowanie wpływu odpadów na środowisko. Nie ma uwolnień substancji promieniotwórczych do środowiska w związku z wykonywaniem działalności związanej ze źródłami promieniowania jonizującego.