Wyszczególniamy kilka typów aparatów ruchomych. Dopasowywane są one indywidualnie w zależności od wady zgryzu. Są stosowane w okresie wzrostu pacjenta. Mają na celu wyleczenie dysproporcji w budowie kości szczęk oraz wpływają na położenie zębów.

Smoczek STOPPI

Stosowany u dzieci od 2 lat. Ma na celu odzwyczajenie dziecka od ssania smoczka, kciuka, bądź butelki ze smoczkiem. Zapobiega powstawaniu niekorzystnych skutków, powstawaniu wad zgryzu, co oszczędza w przyszłości skomplikowanego leczenia.

 

Płytka Przedsionkowa

Przeznaczony dla dzieci od 2 lat. Zapewnia warunki prawidłowego rozwoju zgryzu, służy do odzwyczajenia dziecka od nawyku ssania: smoczka, palca, warg. Pomaga usunąć wady wymowy, likwiduje nieprawidłowy nawyk oddychania przez usta, służy jako przyrząd do ćwiczeń przy hipotonii mięsni okrężnych ust. Leczy niektóre wady zgryzu tyłozgryz rzekomy, tyłozgryz całkowity z protuzją górnych siekaczy, zgryzy otwarte częściowe. Może być standardowa lub wykonana indywidualnie z zaporą dla języka.

 

Aparat Multi T

Aparat przeznaczony dla dzieci w wieku od 9 do 11 r.ż. Jego celem jest polepszenie rozwoju twarzy i zgryzu u dzieci z uzębieniem mieszanym. Zwalcza szkodliwe nawyki połykania, ssania palca, wypychania języka oraz oddychania. Stosowanie  tych aparatów pozwala na prawidłowe ustawienie zębów w łuku zębowym i kieruje zęby we właściwe położenie. Aparat Multi T powinno się  nosić  więcej niż 4 godziny w ciągu dnia i ok. 8 godzin nocy. Systematyczność stosowania tych aparatów pozwala na osiągnięcie dobrych wyników leczenia.

 

Aparat Multi P

 

Aparat stosowany u dzieci od 11 do 15 r.ż. Idealna i skuteczna metoda do wczesnego leczenia ortodontycznego. Ustawia on wyrzynające się zęby w łuku zębowym w idealnej pozycji, wykorzystując pracę mięśni pacjenta. Stosowana w przypadku stłoczeniu siekaczy, obrotach siekaczy, zgryzie krzyżowym pojedynczych zębów, uśmiechu dziąsłowym, zgryzie otwartym i tyłozgryzie.

 

Aparat Schwarza

Aparat stosowany u dzieci od 7 do 15 r.ż. Bardzo skuteczna metoda do wczesnego leczenia ortodontycznego. Ustawia on wyrzynające się zęby w łuku zębowym w idealnej pozycji,

wykorzystując pracę mięśni pacjenta. Stosowana w przypadku stłoczeniu siekaczy, obrotach siekaczy, zgryzie krzyżowym pojedynczych zębów, uśmiechu dziąsłowym, zgryzie otwartym i tyłozgryzie.

>>Zobacz Metamorfozy Naszych Pacjentów<<
6 9